Doç. Dr. Tolga Yazıcı

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi kurucu başkanı  ve Plato Meslek Yüksekokulu  eski mütevelli heyet başkanı olan Doç. Dr. Tolga Yazıcı, 1973 İstanbul doğumludur. Webster Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında lisans eğitimini (1994) tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönmüş, Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nden MBA (2002) ve ardından Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden İletişim (2013) alanlarında başarı göstererek Doktora derecesini almaya hak kazanıp, 2017 yılında ise Doçent olmuştur.

Doç. Dr. Tolga Yazıcı, birçok platform, dernek ve vakıfta üst düzey görevlerde bulunmuştur. Özel Marka Üretim Birliği platformunun kuruculuğunu yapmış ve Kurucu Kurul Üyeliği görevinde bulunmuştur. Türkiye Genç İş Adamları Derneği’nde (TUGIAD) Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Ayrıca, TÜGİAD Danışma Kurulu üyeliği, Vakıf Üniversiteleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Yönetim Kurulu (EEİK) üyeliği, TİM Hizmet İhracatçıları Birliği Eğitim Hizmetleri Komite üyeliği yapmıştır.

Göz Nurunu Koruma Vakfı mütevelli heyet üyeliği ve TAÇ (Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı) Onursal Mütevelli Heyet üyeliği halen devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Doç. Dr. Tolga Yazıcı, dünyanın birçok bölgesinde kongre, konferans ve seminerlerde ‘istihdam için eğitim’ konusunda ve Plato Meslek Yüksekokulu’nun bu alandaki deneyimleri ile ilgili sunumlar yapmakta; Akademik olarak, İletişim ve Yönetim Bilimleri üzerine dersler vermektedir.

Kitaplar
» Bilgi Toplumunda Teknoloji, Medya ve Siyaset
» 1923 – 1946 : Tek Partili Dönem Medya ve Siyaset 2
» 1946’dan Günümüze Medya ve Siyaset